Alla Head-To-Head




0701-04 21 06
anders.gustafsson()qognito.se

Anders Gustafsson 30-20
Antal matcher: 50 st
Bordtennis: 25-25 med snittresultatet +/- 0 bollar
Badminton: 25-25 med snittresultatet +/- 0 bollar
Squash: 40-9 med snittresultatet plus 8 bollar
Tennis: 18-23 med snittresultatet minus 1 boll
Resultat bollar: 3168-2837 (Plus 331)
Gummiarm: 0-1
Kronologisk ordning
2017-08-18 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Karl Frostensson Förlust 6 p 21 15 21 10
12 21 19 21
2017-08-18 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Dahn Sadarangani Förlust 17 p 13 21 14 5
21 17 21 11
2017-08-19 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Sven Emtell Förlust 2 p 21 21 18 13
16 17 21 21
2016-11-24 VM Nürnberg Herrar C 64-delsfinal Philip Pawlowski Pedersen [DEN] Förlust 26 p 8 0 21
21 21 13
2016-11-24 VM Nürnberg Seniorer 40+ 16-delsfinal Jeremy Krzystyniak [GBR] Förlust 17 p 12 21 5 5
21 15 21 3
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 1 Jukka Julin [FIN] Vinst 19 p 12 21 21 19
21 7 5 21
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 2 Tobias Myhre Vinst 3 p 5 21 21 15
21 14 5 19
2016-11-26 VM Nürnberg Seniorer 40+ Tröstmatch 1 Juho Vuorinen [FIN] Förlust 11 p 21 15 13 11
18 21 21 11
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 3 Michael Bauer [GER] Förlust 6 p 18 12
21 15
2016-11-27 VM Nürnberg Seniorer 40+ Tröstmatch 2 Förlust 9 p
2016-08-19 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal [ALT] Christian Tall Förlust 15 p 20 21 2 7
22 9 21 13
2016-08-20 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Jonatan Mossberg Vinst 20 p 21 21 22 3
10 15 20 2
2016-08-20 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 [2] MARKUS SMED  Vinst 15 p 12 21 21 9
21 10 10 7
2016-05-21 SM 2016 Herrar C 16-delsfinal Tomas Stendahl Förlust 4 p 17 10 21 18
21 21 11 17
2016-05-21 SM 2016 Herrar C Tröstmatch 1 [6] KONRAD ÅMARK Vinst 12 p 7 12 21 21
21 21 2 5
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp B match 1 Karl Frostensson  Vinst 26 p 21 21 21
13 15 9
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp B match 2 Sven Emtell  Vinst 14 p 22 21 17 20
20 17 21 8
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp B match 3 Tomas Torstensson Förlust 3 p 7 16 21 19
21 21 3 21
2015-11-26 EM Prag Herrar D 16-delsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2015-11-26 EM Prag Herrar D 8-delsfinal Maciej Gul [POL] Vinst 47 p 21 21 21 21
9 14 3 11
2015-11-27 EM Prag Herrar D Kvartsfinal Matti Impola [FIN] Förlust 20 p 21 12 6 2
10 21 21 9
2015-11-28 EM Prag Herrar D Tröstmatch 1 Rene Ogrocki [DEN] Vinst 31 p 21 21 21 21
6 12 17 18
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 1 Karl Frostensson Vinst 24 p 21 21 21
13 14 12
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 2 Sven Emtell Vinst 29 p 21 21 21
14 14 6
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 3 Peter Wahlström Vinst 15 p 22 22 21 5
24 20 4 7
2015-08-14 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Tomas Stendahl Förlust 2 p 21 10 21 18
18 21 12 21
2015-08-14 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Markus Smed Vinst 6 p 2 21 21 13
21 5 9 16
2015-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Alexander Hanell Vinst 29 p 21 21 21
6 9 19
2015-05-29 SM 2015 Herrar C 16-delsfinal [1] ANTON ROTH Vinst 16 p 21 12 21 14
10 21 15 6
2015-05-30 SM 2015 Herrar C 8-delsfinal Magnus Nilsson Förlust Bye
2015-05-30 SM 2015 Herrar C Tröstmatch 1 [8] TOMAS TORSTENSSON Förlust Bye
2014-12-13 Lördagstävling nr 16 Grupp A match 1 Tomas Torstensson Vinst 6 p 6 23 21 21
21 25 5 14
2014-12-13 Lördagstävling nr 16 Grupp A match 2 Anders Gullesjö Förlust 15 p 21 9 18 7
10 21 21 18
2014-12-13 Lördagstävling nr 16 Grupp A match 3 Mikael Bergqvist Vinst 15 p 14 21 21 9
21 15 7 7
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 32-delsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal [8] SVEN EMTELL Vinst 7 p 18 10 21 21
21 21 7 14
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Folke Engholm Vinst 32 p 21 21 21 15
13 9 3 21
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Alexander Hanell Förlust 13 p 21 20 20 8
17 22 22 21
2014-05-30 SM 2014 Herrar C 32-delsfinal Robin Ericsson Förlust 10 p 15 6 21 12
21 21 9 13
2014-05-31 SM 2014 Herrar C Tröstmatch 1 Mathias Lundquist Vinst 19 p 11 21 21 8
21 17 1 3
2014-05-31 SM 2014 Herrar C Tröstmatch 2 Ulf Viktorsson Vinst 37 p 21 21 21
10 7 9
2014-05-17 Lördagstävling nr 13 Grupp B match 1 Mikael Söderlundh Vinst 11 p 21 14 21 21
19 21 17 9
2014-05-17 Lördagstävling nr 13 Grupp B match 2 Mattias Nilsson Vinst 11 p 21 15 21 17
17 21 4 21
2014-05-17 Lördagstävling nr 13 Grupp B match 3 Marcus Bell Förlust 7 p 14 10 21 15
21 21 14 11
2014-03-29 Lördagstävling nr 11 Grupp B match 1 David Cederblad Förlust 1 p 15 21 21 12
21 18 9 22
2014-03-29 Lördagstävling nr 11 Grupp B match 2 Leo Östborg Vinst 14 p 21 20 21 9
17 22 10 8
2014-03-29 Lördagstävling nr 11 Grupp B match 3 Johan Löfwenhamn Vinst 3 p 11 21 21 13
21 17 6 19
2013-11-22 VM Zürich Herrar C 64-delsfinal Peter Børkop [DEN] Förlust 8 p 17 17 21 8
21 21 8 21
2013-11-22 VM Zürich Herrar C Tröstmatch 1 Cloix Marin [FRA] Vinst 35 p 21 21 21 13
4 11 5 21
2013-11-23 VM Zürich Herrar C Tröstmatch 2 [27] STEFFEN NEUMANN [GER] Vinst 5 p 9 12 21 21
21 21 6 10
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Andy Dow Vinst 22 p 21 21 21
13 9 19
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Daniel Andersson Förlust 21 p 6 12 21 1
21 21 12 7
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Pär Palmebäck Vinst 17 p 21 17 21 9
18 21 7 5
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C 64-delsfinal Erik Pettersson Förlust 13 p 20 19 21 2
22 21 11 21
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C Tröstmatch 1 Anders Lundh Vinst Bye
2012-11-30 VM Stockholm Herrar C Tröstmatch 2 Frank Eichkitz [AUT] Vinst 8 p 21 14 21 8
13 21 8 14
Head-To-Head
Alexander Hanell 1-1
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Förlust 13 p
2015-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Vinst 29 p
Anders Gullesjö 0-1
2014-12-13 Lördagstävling nr 16 Grupp A match 2 Förlust 15 p
Andy Dow 1-0
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Vinst 22 p
Anton Roth 1-0
2015-05-29 SM 2015 Herrar C 16-delsfinal Vinst 16 p
Christian Tall 0-1
2016-08-19 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Förlust 15 p
Cloix Marin 1-0
2013-11-22 VM Zürich Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 35 p
Dahn Sadarangani 0-1
2017-08-18 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Förlust 17 p
Daniel Andersson 0-1
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Förlust 21 p
David Cederblad 0-1
2014-03-29 Lördagstävling nr 11 Grupp B match 1 Förlust 1 p
Erik Pettersson 0-1
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C 64-delsfinal Förlust 13 p
Folke Engholm 1-0
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Vinst 32 p
Frank Eichkitz 1-0
2012-11-30 VM Stockholm Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 8 p
Jeremy Krzystyniak 0-1
2016-11-24 VM Nürnberg Seniorer 40+ 16-delsfinal Förlust 17 p
Johan Löfwenhamn 1-0
2014-03-29 Lördagstävling nr 11 Grupp B match 3 Vinst 3 p
Jonatan Mossberg 1-0
2016-08-20 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 20 p
Juho Vuorinen 0-1
2016-11-26 VM Nürnberg Seniorer 40+ Tröstmatch 1 Förlust 11 p
Jukka Julin 1-0
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 19 p
Karl Frostensson 2-1
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 1 Vinst 24 p
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp B match 1 Vinst 26 p
2017-08-18 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 6 p
Konrad Åmark 1-0
2016-05-21 SM 2016 Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 12 p
Leo Östborg 1-0
2014-03-29 Lördagstävling nr 11 Grupp B match 2 Vinst 14 p
Maciej Gul 1-0
2015-11-26 EM Prag Herrar D 8-delsfinal Vinst 47 p
Marcus Bell 0-1
2014-05-17 Lördagstävling nr 13 Grupp B match 3 Förlust 7 p
Markus Smed 2-0
2015-08-14 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 6 p
2016-08-20 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Vinst 15 p
Mathias Lundquist 1-0
2014-05-31 SM 2014 Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 19 p
Matti Impola 0-1
2015-11-27 EM Prag Herrar D Kvartsfinal Förlust 20 p
Mattias Nilsson 1-0
2014-05-17 Lördagstävling nr 13 Grupp B match 2 Vinst 11 p
Michael Bauer 0-1
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 3 Förlust 6 p
Mikael Bergqvist 1-0
2014-12-13 Lördagstävling nr 16 Grupp A match 3 Vinst 15 p
Mikael Söderlundh 1-0
2014-05-17 Lördagstävling nr 13 Grupp B match 1 Vinst 11 p
Peter Børkop 0-1
2013-11-22 VM Zürich Herrar C 64-delsfinal Förlust 8 p
Peter Wahlström 1-0
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 3 Vinst 15 p
Philip Pawlowski Pedersen 0-1
2016-11-24 VM Nürnberg Herrar C 64-delsfinal Förlust 26 p
Pär Palmebäck 1-0
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 17 p
Rene Ogrocki 1-0
2015-11-28 EM Prag Herrar D Tröstmatch 1 Vinst 31 p
Robin Ericsson 0-1
2014-05-30 SM 2014 Herrar C 32-delsfinal Förlust 10 p
Steffen Neumann 1-0
2013-11-23 VM Zürich Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 5 p
Sven Emtell 3-1
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Vinst 7 p
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 2 Vinst 29 p
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp B match 2 Vinst 14 p
2017-08-19 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Förlust 2 p
Tobias Myhre 0-1
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 3 p
Tomas Stendahl 0-2
2015-08-14 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Förlust 2 p
2016-05-21 SM 2016 Herrar C 16-delsfinal Förlust 4 p
Tomas Torstensson 1-1
2014-12-13 Lördagstävling nr 16 Grupp A match 1 Vinst 6 p
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp B match 3 Förlust 3 p
Ulf Viktorsson 1-0
2014-05-31 SM 2014 Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 37 p