Alla Head-To-Head




0725-45 21 94
elindaniel6673()gmail.com

Daniel Andersson 21-19
Antal matcher: 40 st
Bordtennis: 33-7 med snittresultatet plus 7 bollar
Badminton: 24-16 med snittresultatet plus 2 bollar
Squash: 11-29 med snittresultatet minus 5 bollar
Tennis: 12-13 med snittresultatet minus 2 bollar
Resultat bollar: 2209-2083 (Plus 126)
Gummiarm: 0-1
Kronologisk ordning
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ 16-delsfinal Bengt Norstedt Förlust 4 p 22 21 6 20
20 10 21 22
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 Tomas Forsberg Vinst 36 p 21 21 21
2 6 19
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ Tröstmatch 2 Magnus Bäckström Förlust 1 p 21 21 13 11
12 12 21 22
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp A match 1 Anders Gullesjö  Vinst 24 p 21 21 16 8
10 8 21 3
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp A match 2 [1] STEFAN NILSSON  Förlust 21 p 21 21 10 3
19 19 21 17
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp A match 3 Karl Frostensson  Vinst 22 p 21 21 21
7 16 18
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 Lina Lindholm Vinst 7 p 21 3 12 21
2 21 21 6
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Peter Wahlström Förlust 11 p 21 14 17 10
10 21 21 21
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 3 Iker Rudberg  Förlust 6 p 21 21 17 4
11 16 21 21
2016-02-26 IWT Swedish Open Herrar C 16-delsfinal Johnny Bispham [GBR] Vinst 32 p 21 21 21
17 6 8
2016-02-26 IWT Swedish Open Herrar C 8-delsfinal Sebastian Luu  Förlust 22 p 10 13 18
21 21 21
2016-02-27 IWT Swedish Open Herrar C Tröstmatch 1 [1] TOMAS TORSTENSSON Vinst 3 p 20 21 13 22
22 10 21 20
2016-02-27 IWT Swedish Open Herrar C Tröstmatch 2 Martin Golbe  Förlust Bye
2016-02-28 IWT Swedish Open Herrar C Tröstmatch 3 [5] ANDERS LUNDH Vinst 10 p 21 21 11 14
13 11 21 12
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp A match 1 [1] ANDERS RICKAN Förlust 22 p 21 9 8
18 21 21
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp A match 2 David Gustafsson  Förlust 20 p 6 21 10
21 15 21
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp A match 3 Pontus Olofsson  Vinst 18 p 21 21 11 8
7 11 21 4
2015-11-26 EM Prag Herrar D 16-delsfinal Angelo Caviezel [SUI] Vinst 26 p 21 21 18
2 11 21
2015-11-26 EM Prag Herrar D 8-delsfinal [1] PETER HELMS [DEN] Vinst 34 p 21 21 21
8 10 11
2015-11-27 EM Prag Herrar D Kvartsfinal [8] MIKAEL BLOM Förlust 1 p 13 16 21 21
21 21 16 14
2015-11-28 EM Prag Herrar D Tröstmatch 1 [5] KAREL PIOT [BEL] Förlust Bye
2015-08-14 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal [1] SEBASTIAN HEDLUND Förlust 36 p 5 14 8
21 21 21
2015-08-15 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Olle Källström Vinst 7 p 21 21 18 14
15 16 21 15
2015-08-15 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Mikael Adolfsson Förlust 6 p 21 18 4 16
4 21 21 19
2015-05-30 SM 2015 Veteraner 45+ 8-delsfinal Magnus Nilsson  Vinst 6 p 21 15 21 1
8 21 23 0
2015-05-30 SM 2015 Veteraner 45+ Kvartsfinal [2] ANDERS RICKAN Förlust 32 p 14 11 6
21 21 21
2015-05-31 SM 2015 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 [3] MAGNUS EDBY Vinst Bye
2014-05-31 SM 2014 Seniorer 45+ Åttondelsfinal [2] ANDERS RICKAN Förlust 20 p 21 7 7 2
11 21 21 4
2014-05-31 SM 2014 Seniorer 45+ Tröstmatch 1 Niklas Hägerbrand Förlust Bye
2014-06-01 SM 2014 Seniorer 45+ Tröstmatch 2 Karl Frostensson Förlust Bye
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Thomas Andersson Vinst 22 p 21 21 7 7
4 8 21 1
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Anders Gustafsson Vinst 21 p 21 21 12 7
6 12 21 1
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Stefan Nilsson Vinst 26 p 21 21 21
9 19 9
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Semifinal Bengt Norstedt Vinst 6 p 21 21 6 17
13 9 21 16
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Final Johan Porsborn Förlust 17 p 21 21 6 7
14 16 21 21
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 1 Stefan Nilsson Förlust 2 p 15 11 15 5
7 15 11 15
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 2 Daniel Jakobsson Vinst 20 p 15 15 15
5 11 9
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 3 Fredrik Björk Förlust 22 p 7 7 9
15 15 15
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 4 Henrik Widström Vinst 18 p 15 15 15
6 9 12
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C 64-delsfinal Thomas Andersson Vinst 41 p 21 21 21
4 8 10
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C 32-delsfinal [17] MAGNUS RYDERSTEDT Förlust 8 p 21 22 2 14
9 24 21 13
2012-11-30 VM Stockholm Herrar C Tröstmatch 1 [12] AKI MIKKONEN [FIN] Vinst 13 p 21 17 19 14
7 21 21 9
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 1 [4] PETER NISKA Vinst 2 p 15 15 6 11
7 9 15 14
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 2 Paul Pimmeshofer Förlust 7 p 15 14 9 8
10 15 15 13
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 3 Joakim Nordgren Förlust 10 p 15 3 15 4
6 15 11 15
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 4 Fredrik Quistbergh Vinst Bye
Head-To-Head
Aki Mikkonen 1-0
2012-11-30 VM Stockholm Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 13 p
Anders Gullesjö 1-0
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp A match 1 Vinst 24 p
Anders Gustafsson 1-0
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Vinst 21 p
Anders Lundh 1-0
2016-02-28 IWT Swedish Open Herrar C Tröstmatch 3 Vinst 10 p
Anders Rickan 0-3
2014-05-31 SM 2014 Seniorer 45+ Åttondelsfinal Förlust 20 p
2015-05-30 SM 2015 Veteraner 45+ Kvartsfinal Förlust 32 p
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp A match 1 Förlust 22 p
Angelo Caviezel 1-0
2015-11-26 EM Prag Herrar D 16-delsfinal Vinst 26 p
Bengt Norstedt 1-1
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Semifinal Vinst 6 p
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ 16-delsfinal Förlust 4 p
Daniel Jakobsson 1-0
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 2 Vinst 20 p
David Gustafsson 0-1
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp A match 2 Förlust 20 p
Fredrik Björk 0-1
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 3 Förlust 22 p
Henrik Widström 1-0
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 4 Vinst 18 p
Iker Rudberg 0-1
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 3 Förlust 6 p
Joakim Nordgren 0-1
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 3 Förlust 10 p
Johan Porsborn 0-1
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Final Förlust 17 p
Johnny Bispham 1-0
2016-02-26 IWT Swedish Open Herrar C 16-delsfinal Vinst 32 p
Karl Frostensson 1-0
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp A match 3 Vinst 22 p
Lina Lindholm 1-0
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 Vinst 7 p
Magnus Bäckström 0-1
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ Tröstmatch 2 Förlust 1 p
Magnus Nilsson 1-0
2015-05-30 SM 2015 Veteraner 45+ 8-delsfinal Vinst 6 p
Magnus Ryderstedt 0-1
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C 32-delsfinal Förlust 8 p
Mikael Adolfsson 0-1
2015-08-15 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Förlust 6 p
Mikael Blom 0-1
2015-11-27 EM Prag Herrar D Kvartsfinal Förlust 1 p
Olle Källström 1-0
2015-08-15 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Vinst 7 p
Paul Pimmeshofer 0-1
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 2 Förlust 7 p
Peter Helms 1-0
2015-11-26 EM Prag Herrar D 8-delsfinal Vinst 34 p
Peter Niska 1-0
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 1 Vinst 2 p
Peter Wahlström 0-1
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Förlust 11 p
Pontus Olofsson 1-0
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp A match 3 Vinst 18 p
Sebastian Hedlund 0-1
2015-08-14 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 36 p
Sebastian Luu 0-1
2016-02-26 IWT Swedish Open Herrar C 8-delsfinal Förlust 22 p
Stefan Nilsson 1-2
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 1 Förlust 2 p
2013-08-31 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Vinst 26 p
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp A match 2 Förlust 21 p
Thomas Andersson 1-0
2012-11-29 VM Stockholm Herrar C 64-delsfinal Vinst 41 p
Thomas Andersson (ERK) 1-0
2013-08-30 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Vinst 22 p
Tomas Forsberg 1-0
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 Vinst 36 p
Tomas Torstensson 1-0
2016-02-27 IWT Swedish Open Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 3 p
Lina Lindholm 25-15
Antal matcher: 40 st
Bordtennis: 11-28 med snittresultatet minus 5 bollar
Badminton: 39-0 med snittresultatet plus 15 bollar
Squash: 30-9 med snittresultatet plus 7 bollar
Tennis: 9-20 med snittresultatet minus 6 bollar
Resultat bollar: 2407-1927 (Plus 480)
Gummiarm: 0-0
Kronologisk ordning
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 [1] DANIEL ANDERSSON Förlust 7 p 2 21 21 6
21 3 12 21
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Mikael Bergqvist Förlust 17 p 7 21 12 5
21 9 21 11
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 3 [2] LARS STÄVENBORG  Vinst Bye
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 1 Iker Rudberg Vinst 22 p 19 21 21
21 8 10
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 2 [1] RENÉ LINDBERG Förlust 20 p 17 21 16 2
21 15 21 19
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 3 Pontus Olofsson Förlust 3 p 10 21 21 11
21 8 16 21
2015-11-26 EM Prag Damer A 16-delsfinal Hannah Boden [GBR] Vinst 19 p 21 21 21 6
23 15 9 3
2015-11-27 EM Prag Damer A 8-delsfinal [5] ZUZANA KUBANOVA [CZE] Förlust 19 p 10 21 3 3
21 3 21 11
2015-11-27 EM Prag Damer A Tröstmatch 1 [WC] Astrid Kern [GER]  Förlust 19 p 18 21 5 3
21 10 21 14
2015-11-28 EM Prag Damer A Tröstmatch 2 Barbara Capper [GBR] Vinst Bye
2015-05-30 SM 2015 Damer A Kvartsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2015-05-30 SM 2015 Damer A Semifinal Anna-Klara Ahlmer Vinst 24 p 17 21 21
21 7 7
2015-05-31 SM 2015 Damer A Final [1] LILIAN DRUVE Vinst 15 p 8 21 21 2
21 4 5 7
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 1 [2] ANDERS GULLESJÖ Förlust 4 p 18 21 16 7
21 3 21 21
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 2 Björn Stolt  Förlust 9 p 11 21 21 3
21 10 13 21
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 3 [1] HENRIK HULDSCHINER Vinst Bye
2014-08-21 VM London Damer A 16-delsfinal Barbara Capper [ENG] Vinst 8 p 8 21 21 5
21 3 9 14
2014-08-22 VM London Damer A 8-delsfinal [3] ZUZANA KUBANOVA [CZE] Förlust 16 p 13 21 3 6
21 6 21 11
2014-08-22 VM London Damer A Tröstmatch 1 Orsolya Szegner [HUN] Vinst 42 p 21 21 21
9 3 9
2014-08-23 VM London Damer A Tröstmatch 2 Kirsten I. Kaptein [NED] Vinst 21 p 5 21 21 7
21 1 10 1
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 32-delsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal David Gustafsson Förlust 18 p 4 21 11 4
21 5 21 11
2014-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Anna-Klara Ahlmer Vinst 40 p 21 21 21
10 4 9
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Fredrik Schöön Vinst 43 p 21 21 21
14 1 5
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Therese Malmberg Vinst 49 p 21 21 21 21
9 7 3 16
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Anna-Klara Ahlmer Vinst 26 p 21 21 21 13
17 4 8 21
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Anneli Druve Vinst 57 p 21 21 21 21
14 2 2 9
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Lilian Druve [SWE] Vinst 6 p 19 21 21 5
21 18 5 16
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Kivartsfinal Sandra Kutz [GER] Vinst 38 p 21 21 21
18 3 4
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Semifinal [1] LILIAN DRUVE [SWE] Vinst 28 p 20 21 21
22 8 4
2014-02-23 IWT Swedish Open Damer A Final Nanna Carleke  Vinst 11 p 12 21 21 12
21 6 17 11
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 1 Roger Persson Vinst 26 p 18 21 21
21 2 11
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 2 Felix Reichard Förlust 20 p 5 21 9 2
21 7 21 8
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 3 Johan Löfwenhamn Vinst 5 p 4 21 21 4
21 1 6 17
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Anneli Druve Vinst 43 p 21 21 21 21
16 3 3 19
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Anneli Andersson Vinst 26 p 21 21 24 21
13 15 22 11
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Nanna Carleke Förlust 10 p 14 21 21 5
21 10 19 21
2013-05-26 SM Damer A Round Robin Lilian Druve [SWE] Förlust 4 p 11 21 21 5
21 13 7 21
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 1 [2] ANDERS GULLESJÖ Förlust 8 p 12 21 11 14
21 3 21 21
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 2 Fredrik Björk Vinst 2 p 11 21 24 16
21 7 22 20
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 3 Björn Stolt Vinst 26 p 21 21 21
17 10 10
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 16-delsfinal Gabriele Zeoli [GER] Vinst 38 p 22 21 21
20 4 2
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 8-delsfinal [8] CHRISTINE SEEHOFER [AUT] Förlust 2 p 9 21 21 9
21 4 16 21
2012-11-30 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 1 Sanita Vilistere [LAT] Vinst 19 p 7 21 21 9
21 5 10 3
2012-12-01 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 2 [3] NICOLE EISLER [SUI] Vinst 22 p 12 21 21 2
21 5 8 0
Head-To-Head
Anders Gullesjö 0-2
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 1 Förlust 8 p
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 1 Förlust 4 p
Anna-Klara Ahlmer 3-0
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 26 p
2014-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 40 p
2015-05-30 SM 2015 Damer A Semifinal Vinst 24 p
Anneli Andersson 1-0
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Vinst 26 p
Anneli Druve 2-0
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Vinst 43 p
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 57 p
Astrid Kern 0-1
2015-11-27 EM Prag Damer A Tröstmatch 1 Förlust 19 p
Barbara Capper 1-0
2014-08-21 VM London Damer A 16-delsfinal Vinst 8 p
Björn Stolt 1-1
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 3 Vinst 26 p
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 2 Förlust 9 p
Christine Seehofer 0-1
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 8-delsfinal Förlust 2 p
Daniel Andersson 0-1
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 Förlust 7 p
David Gustafsson 0-1
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Förlust 18 p
Felex Reichard 0-1
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 2 Förlust 20 p
Fredrik Björk 1-0
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 2 Vinst 2 p
Fredrik Schöön 1-0
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Vinst 43 p
Gabriele Zeoli 1-0
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 16-delsfinal Vinst 38 p
Hannah Boden 1-0
2015-11-26 EM Prag Damer A 16-delsfinal Vinst 19 p
Iker Rudberg 1-0
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 1 Vinst 22 p
Johan Löfwenhamn 1-0
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 3 Vinst 5 p
Kirsten I. Kaptein 1-0
2014-08-23 VM London Damer A Tröstmatch 2 Vinst 21 p
Lilian Druve 3-1
2013-05-26 SM Damer A Round Robin Förlust 4 p
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Semifinal Vinst 28 p
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 6 p
2015-05-31 SM 2015 Damer A Final Vinst 15 p
Mikael Bergqvist 0-1
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Förlust 17 p
Nanna Carleke 1-1
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Förlust 10 p
2014-02-23 IWT Swedish Open Damer A Final Vinst 11 p
Nicole Eisler 1-0
2012-12-01 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 1 Vinst 22 p
Orsolya Szegner 1-0
2014-08-22 VM London Damer A Tröstmatch 1 Vinst 42 p
Pontus Olofsson 0-1
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 3 Förlust 3 p
René Lindberg 0-1
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 2 Förlust 20 p
Roger Persson 1-0
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 1 Vinst 26 p
Sandra Kutz 1-0
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Kivartsfinal Vinst 38 p
Sanita Vilistere 1-0
2012-11-30 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 1 Vinst 19 p
Therese Malmberg 1-0
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 49 p
Zuzana Kubanova 0-2
2014-08-22 VM London Damer A 8-delsfinal Förlust 16 p
2015-11-27 EM Prag Damer A 8-delsfinal Förlust 19 p