Alla Head-To-Head




0704-26 47 35
lina.lindholm()tele2.com

Lina Lindholm 27-18
Antal matcher: 45 st
Bordtennis: 12-32 med snittresultatet minus 5 bollar
Badminton: 44-0 med snittresultatet plus 15 bollar
Squash: 34-10 med snittresultatet plus 6 bollar
Tennis: 9-24 med snittresultatet minus 6 bollar
Resultat bollar: 2694-2213 (Plus 481)
Gummiarm: 1-0
Kronologisk ordning
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 1 Peter Wahlström Vinst 1 p 8 21 21 10
21 7 10 21
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 2 Henrik Huldschiner Förlust 9 p 9 21 21 9
21 9 18 21
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 3 Alexander Jäätmaa Vinst 30 p 21 21 21
17 11 5
2016-09-24 Lördagstävling nr 36 Grupp A match 1 René Lindberg Förlust 15 p 15 21 5 3
21 11 21 6
2016-09-24 Lördagstävling nr 36 Grupp A match 2 Magnus Åberg  Förlust 6 p 5 21 21 13
21 13 11 21
2016-09-24 Lördagstävling nr 36 Grupp A match 3 Anders Gullesjö  Vinst Bye
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 [1] DANIEL ANDERSSON Förlust 7 p 2 21 21 6
21 3 12 21
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Mikael Bergqvist Förlust 17 p 7 21 12 5
21 9 21 11
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 3 [2] LARS STÄVENBORG  Vinst Bye
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 1 Iker Rudberg Vinst 22 p 19 21 21
21 8 10
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 2 [1] RENÉ LINDBERG Förlust 20 p 17 21 16 2
21 15 21 19
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 3 Pontus Olofsson Förlust 3 p 10 21 21 11
21 8 16 21
2015-11-26 EM Prag Damer A 16-delsfinal Hannah Boden [GBR] Vinst 19 p 21 21 21 6
23 15 9 3
2015-11-27 EM Prag Damer A 8-delsfinal [5] ZUZANA KUBANOVA [CZE] Förlust 19 p 10 21 3 3
21 3 21 11
2015-11-27 EM Prag Damer A Tröstmatch 1 [WC] Astrid Kern [GER]  Förlust 19 p 18 21 5 3
21 10 21 14
2015-11-28 EM Prag Damer A Tröstmatch 2 Barbara Capper [GBR] Vinst Bye
2015-05-30 SM 2015 Damer A Kvartsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2015-05-30 SM 2015 Damer A Semifinal Anna-Klara Ahlmer Vinst 24 p 17 21 21
21 7 7
2015-05-31 SM 2015 Damer A Final [1] LILIAN DRUVE Vinst 15 p 8 21 21 2
21 4 5 7
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 1 [2] ANDERS GULLESJÖ Förlust 4 p 18 21 16 7
21 3 21 21
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 2 Björn Stolt  Förlust 9 p 11 21 21 3
21 10 13 21
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 3 [1] HENRIK HULDSCHINER Vinst Bye
2014-08-21 VM London Damer A 16-delsfinal Barbara Capper [ENG] Vinst 8 p 8 21 21 5
21 3 9 14
2014-08-22 VM London Damer A 8-delsfinal [3] ZUZANA KUBANOVA [CZE] Förlust 16 p 13 21 3 6
21 6 21 11
2014-08-22 VM London Damer A Tröstmatch 1 Orsolya Szegner [HUN] Vinst 42 p 21 21 21
9 3 9
2014-08-23 VM London Damer A Tröstmatch 2 Kirsten I. Kaptein [NED] Vinst 21 p 5 21 21 7
21 1 10 1
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 32-delsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal David Gustafsson Förlust 18 p 4 21 11 4
21 5 21 11
2014-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Anna-Klara Ahlmer Vinst 40 p 21 21 21
10 4 9
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Fredrik Schöön Vinst 43 p 21 21 21
14 1 5
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Therese Malmberg Vinst 49 p 21 21 21 21
9 7 3 16
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Anna-Klara Ahlmer Vinst 26 p 21 21 21 13
17 4 8 21
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Anneli Druve Vinst 57 p 21 21 21 21
14 2 2 9
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Lilian Druve [SWE] Vinst 6 p 19 21 21 5
21 18 5 16
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Kivartsfinal Sandra Kutz [GER] Vinst 38 p 21 21 21
18 3 4
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Semifinal [1] LILIAN DRUVE [SWE] Vinst 28 p 20 21 21
22 8 4
2014-02-23 IWT Swedish Open Damer A Final Nanna Carleke  Vinst 11 p 12 21 21 12
21 6 17 11
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 1 Roger Persson Vinst 26 p 18 21 21
21 2 11
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 2 Felix Reichard Förlust 20 p 5 21 9 2
21 7 21 8
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 3 Johan Löfwenhamn Vinst 5 p 4 21 21 4
21 1 6 17
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Anneli Druve Vinst 43 p 21 21 21 21
16 3 3 19
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Anneli Andersson Vinst 26 p 21 21 24 21
13 15 22 11
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Nanna Carleke Förlust 10 p 14 21 21 5
21 10 19 21
2013-05-26 SM Damer A Round Robin Lilian Druve [SWE] Förlust 4 p 11 21 21 5
21 13 7 21
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 1 [2] ANDERS GULLESJÖ Förlust 8 p 12 21 11 14
21 3 21 21
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 2 Fredrik Björk Vinst 2 p 11 21 24 16
21 7 22 20
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 3 Björn Stolt Vinst 26 p 21 21 21
17 10 10
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 16-delsfinal Gabriele Zeoli [GER] Vinst 38 p 22 21 21
20 4 2
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 8-delsfinal [8] CHRISTINE SEEHOFER [AUT] Förlust 2 p 9 21 21 9
21 4 16 21
2012-11-30 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 1 Sanita Vilistere [LAT] Vinst 19 p 7 21 21 9
21 5 10 3
2012-12-01 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 2 [3] NICOLE EISLER [SUI] Vinst 22 p 12 21 21 2
21 5 8 0
Head-To-Head
Alexander Jäätmaa 1-0
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 3 Vinst 30 p
Anders Gullesjö 0-2
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 1 Förlust 8 p
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 1 Förlust 4 p
Anna-Klara Ahlmer 3-0
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 26 p
2014-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 40 p
2015-05-30 SM 2015 Damer A Semifinal Vinst 24 p
Anneli Andersson 1-0
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Vinst 26 p
Anneli Druve 2-0
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Vinst 43 p
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 57 p
Astrid Kern 0-1
2015-11-27 EM Prag Damer A Tröstmatch 1 Förlust 19 p
Barbara Capper 1-0
2014-08-21 VM London Damer A 16-delsfinal Vinst 8 p
Björn Stolt 1-1
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 3 Vinst 26 p
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 2 Förlust 9 p
Christine Seehofer 0-1
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 8-delsfinal Förlust 2 p
Daniel Andersson 0-1
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 Förlust 7 p
David Gustafsson 0-1
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Förlust 18 p
Felex Reichard 0-1
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 2 Förlust 20 p
Fredrik Björk 1-0
2013-04-20 Lördagstävling nr 4 Grupp B match 2 Vinst 2 p
Fredrik Schöön 1-0
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Vinst 43 p
Gabriele Zeoli 1-0
2012-11-29 VM Stockholm Damer A 16-delsfinal Vinst 38 p
Hannah Boden 1-0
2015-11-26 EM Prag Damer A 16-delsfinal Vinst 19 p
Henrik Huldschiner 0-1
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 2 Förlust 9 p
Iker Rudberg 1-0
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 1 Vinst 22 p
Johan Löfwenhamn 1-0
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 3 Vinst 5 p
Kirsten I. Kaptein 1-0
2014-08-23 VM London Damer A Tröstmatch 2 Vinst 21 p
Lilian Druve 3-1
2013-05-26 SM Damer A Round Robin Förlust 4 p
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Semifinal Vinst 28 p
2014-06-01 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 6 p
2015-05-31 SM 2015 Damer A Final Vinst 15 p
Magnus Åberg 0-1
2016-09-24 Lördagstävling nr 36 Grupp A match 2 Förlust 6 p
Mikael Bergqvist 0-1
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Förlust 17 p
Nanna Carleke 1-1
2013-05-25 SM Damer A Round Robin Förlust 10 p
2014-02-23 IWT Swedish Open Damer A Final Vinst 11 p
Nicole Eisler 1-0
2012-12-01 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 1 Vinst 22 p
Orsolya Szegner 1-0
2014-08-22 VM London Damer A Tröstmatch 1 Vinst 42 p
Peter Wahlström 1-0
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 1 Vinst 1 p
Pontus Olofsson 0-1
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 3 Förlust 3 p
René Lindberg 0-2
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp A match 2 Förlust 20 p
2016-09-24 Lördagstävling nr 36 Grupp A match 1 Förlust 15 p
Roger Persson 1-0
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp B match 1 Vinst 26 p
Sandra Kutz 1-0
2014-02-22 IWT Swedish Open Damer A Kivartsfinal Vinst 38 p
Sanita Vilistere 1-0
2012-11-30 VM Stockholm Damer A Tröstmatch 1 Vinst 19 p
Therese Malmberg 1-0
2014-05-31 SM 2014 Damer A Round Robin Vinst 49 p
Zuzana Kubanova 0-2
2014-08-22 VM London Damer A 8-delsfinal Förlust 16 p
2015-11-27 EM Prag Damer A 8-delsfinal Förlust 19 p