Alla Head-To-Head




0762-97 59 66
peter()cantarella.se

Peter Niska 36-28
Antal matcher: 64 st
Bordtennis: 28-35 med snittresultatet minus 1 boll
Badminton: 37-27 med snittresultatet +/-0 bollar
Squash: 52-11 med snittresultatet plus 7 bollar
Tennis: 17-23 med snittresultatet minus 1 boll
Resultat bollar: 3538-3234 (Plus 304)
Gummiarm: 0-1
Kronologisk ordning
2017-08-18 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal [4] HENRIK HULDSCHINER Förlust 18 p 11 22 21 5
21 20 15 21
2017-08-18 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Sven Emtell Vinst 35 p 21 21 21
7 13 8
2017-08-19 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Dahn Sadarangani Vinst Bye
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ 8-delsfinal [4] STEFAN HÖRNELL Förlust 4 p 6 21 21 18
21 16 12 21
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 Niklas Hägerbrand  Vinst 6 p 11 21 21 17
21 19 8 16
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Tröstmatch 2 Anders Sunnanbris  Vinst 21 p 21 21 21
16 13 13
2017-05-14 SM 2017 Veteraner 45+ Tröstmatch 3 Rickard Karlsson  Vinst Bye
2016-08-19 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal [4] JOAKIM HELLGREN Förlust 40 p 12 3 8
21 21 21
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Per-Axel Giertz Förlust 1 p 15 21 21 4
21 15 4 22
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Mikael Adolfsson Vinst 19 p 21 11 21 6
11 21 5 3
2016-07-09 IWT Latvian Open Herrar C 16-delsfinal Daniel Lipowski [POL] Vinst 20 p 10 21 21 6
21 11 4 2
2016-07-09 IWT Latvian Open Herrar C 8-delsfinal [3] SEPPO RAISKI [FIN]  Vinst 11 p 14 21 16 21
21 7 21 12
2016-07-09 IWT Latvian Open Herrar C Kvartsfinal Joakim Sundberg  Vinst 5 p 21 9 21 15
16 21 8 16
2016-07-10 IWT Latvian Open Herrar C Semifinal [6] DARIUSZ ADAM WALCZAK [POL] Vinst 23 p 22 21 21
20 16 5
2016-07-10 IWT Latvian Open Herrar C Final Fredrik Björk Vinst 23 p 21 21 21
14 17 9
2016-05-21 SM 2016 Herrar B 16-delsfinal Patrik Lindberg Vinst 33 p 21 21 17
6 10 10
2016-05-21 SM 2016 Herrar B 8-delsfinal [1] MAGNUS ÅBERG Vinst 9 p 21 11 21 13
14 21 9 13
2016-05-22 SM 2016 Herrar B Kvartsfinal [8] JOHAN RÖNBLOM Förlust 22 p 0 10 21
21 21 11
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 1 Anna-Klara Ahlmer Vinst 15 p 21 21 21 8
19 15 15 7
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 2 Isak Enström Vinst 15 p 20 21 21 6
22 15 9 7
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 3 Tomas Torstensson  Vinst 15 p 8 21 21 13
21 16 4 7
2016-03-18 CHA Tallinn Open Men B Round Robin [3] JOEL PENNANEN [FIN] Förlust 8 p 21 10 16 21
11 21 21 23
2016-03-18 CHA Tallinn Open Men B Round Robin [4] TIMM RANNU [EST] Vinst 33 p 21 21 21
6 13 11
2016-03-19 CHA Tallinn Open Men B Round Robin Dariusz Adam Walczak [POL] Vinst 31 p 20 21 21 21
22 16 7 7
2015-10-08 Enskedes Stege Utmanad Tomas Stendahl Förlust 1 p  21 12 21 13
10 21 15 22
2015-05-30 SM 2015 Herrar B 16-delsfinal [7] ERIK HJERTQVIST Förlust 24 p  13 13 13
21 21 21
2015-05-30 SM 2015 Herrar B Tröstmatch 1 Jimmy Tay Vinst 20 p  9 21 21 6
21 8 4 4
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Tröstmatch 2 Simon Key Bertman Förlust 9 p  5 21 21 6
21 15 5 21
2015-02-28 Lördagstävling nr 18 Grupp A match 1 Iker Rudberg Vinst 27 p 21 21 21
10 18 8
2015-02-28 Lördagstävling nr 18 Grupp A match 2 [2] DAHN SADARANGANI Förlust 22 p 22 13 12 1
20 21 21 8
2015-02-28 Lördagstävling nr 18 Grupp A match 3 Anders Gullesjö Förlust 12 p 17 15 21 10
21 21 15 18
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 32-delsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Lars Anders Gillenbjörk Vinst 26 p 21 21 21
17 12 8
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Daniel Kommes Vinst 10 p 17 21 21 10
21 9 17 12
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Mikael Adolfsson Förlust 17 p 17 17 16 5
21 21 21 9
2014-05-31 SM 2014 Herrar B 16-delsfinal [2] ANDERS LÄTT Vinst 14 p 17 21 21 4
21 14 6 8
2014-06-01 SM 2014 Herrar B 8-delsfinal Rikard Hjelm Vinst 24 p 21 21 21
16 12 11
2014-06-01 SM 2014 Herrar B Kvartsfinal Sebastian Hedlund Förlust 11 p 6 21 20 11
21 11 22 15
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp B match 1 Karl Frostensson Vinst 7 p 21 18 21 1
10 21 8 1
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp B match 2 Björn Stolt Vinst 30 p 21 21 21
3 17 13
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp B match 3 Fredrik Björk Vinst 25 p 21 21 21
12 19 7
2013-12-21 Lördagstävling nr 8 Grupp A match 1 [1] JOHAN RÖNBLOM Vinst Ret 5 21 21 11
21 12 14 5
2013-12-21 Lördagstävling nr 8 Grupp A match 2 Magnus Åberg Förlust 10 p 16 20 21 9
21 22 12 21
2013-12-21 Lördagstävling nr 8 Grupp A match 3 Fredrik Björk Vinst 6 p 18 17 21 21
21 21 16 13
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 1 [3] MIKA HASMATS Förlust 15 p 10 7 14
15 15 16
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 2 Kenny Arnberg Vinst 7 p 16 10 15 10
14 15 6 9
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 3 Joakim Sandberg Förlust 15 p 15 8 1
9 15 15
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 4 Fredrik Björk Vinst 7 p 14 16 15
16 14 8
2013-10-05 IWT Finnish Open Herrar B 8-delsfinal Juuso Tapanainen [FIN] Förlust 12 p 8 21 21 10
21 19 16 16
2013-10-05 IWT Finnish Open Herrar B Tröstmatch 1 Ingen spelare Vinst Bye
2013-10-05 IWT Finnish Open Herrar B Tröstmatch 2 Ingen spelare Vinst Bye
2013-10-06 IWT Finnish Open Herrar B Tröstmatch 3 Ingen spelare Vinst Bye
2013-08-30 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal [2] JOHAN RÖNBLOM Förlust 13 p 5 14 21 9
21 21 10 10
2013-08-30 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Henrik Huldschiner Vinst Bye
2013-08-31 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Simon Key Bertman Förlust 16 p 3 12 21 6
21 21 11 5
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 1 Anders Gullesjö Förlust 5 p 6 16 16 11
15 14 14 11
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 2 Ingen spelare Vinst Bye
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 3 Olle Källström Förlust 13 p 6 2 15 3
15 15 3 6
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 4 Anneli Andersson Vinst 18 p 15 4 15 15
9 15 4 3
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 1 [1] ANDERS SÖDERLUND Förlust 27 p 6 5 7
15 15 15
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 2 Pär Palmebäck Vinst 20 p 15 15 15
9 11 5
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 3 Sven Emtell Vinst 32 p 15 15 15
5 8 0
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 4 Daniel Andersson Vinst Bye
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 1 Johannes Moberg Vinst 2 p 15 13 15 13
13 15 12 14
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 2 Fredrik Björk Vinst 9 p 18 16 15 10
20 14 9 7
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 3 [2] MIKA HASMATS Förlust 3 p 3 15 15 13
15 13 12 9
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 4 Magnus Åberg Förlust 8 p 10 11 15 7
15 15 11 10
2012-11-29 VM Stockholm Herrar B 32-delsfinal [11] TAAVI SUORSA [NED] Förlust 8 p 21 13 22 10
12 21 20 21
2012-11-30 VM Stockholm Herrar B Tröstmatch 1 Omar Samad [CAN] Förlust 3 p 21 21 14 19
17 19 21 21
2012-11-30 VM Stockholm Herrar B Tröstmatch 2 Radu Ionescu [ROU] Vinst Bye
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 1 Daniel Andersson Förlust 2 p 7 9 15 14
15 15 6 11
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 2 Jonas Ekenberg Förlust 10 p 7 5 15 6
15 15 9 4
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 3 Pär Palmebäck Vinst 29 p 15 15 15
2 7 7
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 4 Fredrik Björk Vinst 6 p ? 15 ? 13
? 7 ? 15
Head-To-Head
Anders Gullesjö 0-2
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 1 Förlust 5 p
2015-02-28 Lördagstävling nr 18 Grupp A match 3 Förlust 12 p
Anders Lätt 1-0
2014-05-31 SM 2014 Herrar B 16-delsfinal Vinst 14 p
Anders Sunnanbris 1-0
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Tröstmatch 2 Vinst 21 p
Anders Söderlund 0-1
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 1 Förlust 27 p
Anna-Klara Ahlmer 1-0
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 1 Vinst 15 p
Anneli Andersson 1-0
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 4 Vinst 18 p
Björn Stolt 1-0
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp B match 2 Vinst 30 p
Dahn Sadarangani 0-1
2015-02-28 Lördagstävling nr 18 Grupp A match 2 Förlust 22 p
Daniel Andersson 0-1
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 1 Förlust 2 p
Daniel Kommes 1-0
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Vinst 10 p
Daniel Lipowski 1-0
2016-07-09 IWT Latvian Open Herrar C 16-delsfinal Vinst 20 p
Dariusz Adam Walczak 2-0
2016-03-19 CHA Tallinn Open Men B Round Robin Vinst 31 p
2016-07-10 IWT Latvian Open Herrar C Semifinal Vinst 23 p
Erik Hjertqvist 0-1
2015-05-30 SM 2015 Herrar B 16-delsfinal Förlust 24 p 
Fredrik Björk 6-0
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 4 Vinst 6 p
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 2 Vinst 9 p
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 4 Vinst 7 p
2013-12-21 Lördagstävling nr 8 Grupp A match 3 Vinst 6 p
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp B match 3 Vinst 25 p
2016-07-10 IWT Latvian Open Herrar C Final Vinst 23 p
Henrik Huldschiner 0-1
2017-08-18 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 18 p
Iker Rudberg 1-0
2015-02-28 Lördagstävling nr 18 Grupp A match 1 Vinst 27 p
Isak Enström 1-0
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 2 Vinst 15 p
Jimmy Tay 1-0
2015-05-30 SM 2015 Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 20 p 
Joakim Hellgren 0-1
2016-08-19 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 40 p
Joakim Sandberg 0-1
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 3 Förlust 15 p
Joakim Sundberg 1-0
2016-07-09 IWT Latvian Open Herrar C Kvartsfinal Vinst 5 p
Joel Pennanen 0-1
2016-03-18 CHA Tallinn Open Men B Round Robin Förlust 8 p
Johan Rönblom 1-2
2013-08-30 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 13 p
2013-12-21 Lördagstävling nr 8 Grupp A match 1 Vinst Ret
2016-05-22 SM 2016 Herrar B Kvartsfinal Förlust 22 p
Johannes Moberg 1-0
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 1 Vinst 2 p
Jonas Ekenberg 0-1
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 2 Förlust 10 p
Juuso Tapanainen 0-1
2013-10-05 IWT Finnish Open Herrar B 8-delsfinal Förlust 12 p
Karl Frostensson 1-0
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp B match 1 Vinst 7 p
Kenny Arnberg 1-0
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 2 Vinst 7 p
Lars Anders Gillenbjörk 1-0
2014-08-15 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Vinst 26 p
Magnus Åberg 1-2
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 4 Förlust 8 p
2013-12-21 Lördagstävling nr 8 Grupp A match 2 Förlust 10 p
2016-05-21 SM 2016 Herrar B 8-delsfinal Vinst 9 p
Mika Hasmats 0-2
2013-01-19 Lördagstävling nr 2 Match 3 Förlust 3 p
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 1 Förlust 15 p
Mikael Adolfsson 1-1
2014-08-16 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Förlust 17 p
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Vinst 19 p
Niklas Hägerbrand 1-0
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 Vinst 6 p
Olle Källström 0-1
2013-05-11 Lördagstävling nr 5 Match 3 Förlust 13 p
Omar Samad 0-1
2012-11-30 VM Stockholm Herrar B Tröstmatch 1 Förlust 3 p
Patrik Lindberg 1-0
2016-05-21 SM 2016 Herrar B 16-delsfinal Vinst 33 p
Per-Axel Giertz 0-1
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Förlust 1 p
Pär Palmebäck 2-0
2012-10-27 Lördagstävling nr 1 Match 3 Vinst 29 p
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 2 Vinst 20 p
Rikard Hjelm 1-0
2014-06-01 SM 2014 Herrar B 8-delsfinal Vinst 24 p
Sebastian Hedlund 0-1
2014-06-01 SM 2014 Herrar B Kvartsfinal Förlust 11 p
Seppo Raiski 1-0
2016-07-09 IWT Latvian Open Herrar C 8-delsfinal Vinst 11 p
Simon Key Bertman 0-2
2013-08-31 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Förlust 16 p
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Tröstmatch 2 Förlust 9 p 
Stefan Hörnell 0-1
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ 8-delsfinal Förlust 4 p
Sven Emtell 2-0
2013-03-23 Lördagstävling nr 3 Match 3 Vinst 32 p
2017-08-18 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Vinst 35 p
Taavi Suorsa 0-1
2012-11-29 VM Stockholm Herrar B 32-delsfinal Förlust 8 p
Timm Rannu 1-0
2016-03-18 CHA Tallinn Open Men B Round Robin Vinst 33 p
Tomas Stendahl 0-1
2015-10-08 Enskedes Stege Utmanad Förlust 1 p 
Tomas Torstensson 1-0
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 3 Vinst 15 p