Alla Head-To-Head




0708-78 69 88
peterpwspws()gmail.com

Peter Wahlström 20-13
Antal matcher: 33 st
Bordtennis: 15-18 med snittresultatet minus 2 bollar
Badminton: 16-17 med snittresultatet +/- 0 bollar
Squash: 16-17 med snittresultatet minus 1 boll
Tennis: 18-6 med snittresultatet plus 5 bollar
Resultat bollar: 2005-1980 (Plus 25)
Gummiarm: 0-1
Kronologisk ordning
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 1 Lina Lindholm Förlust 1 p 21 7 10 21
8 21 21 10
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 2 Anders Gullesjö Vinst 10 p 15 21 21 21
21 23 16 8
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 3 Henrik Huldschiner Förlust 26 p 9 12 16
21 21 21
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 1 Anders Svanberg  Förlust 34 p 8 11 9
21 21 20
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 2 Magnus Åberg  Förlust 10 p 21 8 15 10
14 21 21 8
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 3 Anders Gullesjö  Förlust 19 p 18 19 7 3
21 21 21 3
2016-08-19 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal [7] STEFAN NILSSON Förlust 19 p 8 12 21 3
21 21 17 4
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Mikael Adolfsson Vinst 2 p 21 17 14 21
19 21 21 10
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Per-Axel Giertz Vinst 6 p 12 21 21 21
21 15 17 16
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp A match 1 Magnus Åberg Förlust 17 p 21 8 14 5
15 21 21 8
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp A match 2 Bengt Norstedt  Vinst 16 p 21 21 21
19 11 17
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp A match 3 Martin Elfstadius  Vinst 15 p 21 21 24 17
18 17 26 7
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 1 [2] HENRIK HULDSCHINER  Förlust 21 p 8 21 10 1
21 17 21 2
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 2 Jonas Ekenberg  Förlust 27 p 17 4 15
21 21 21
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 3 Per-Axel Giertz Vinst 15 p 18 21 21 9
21 9 17 7
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 Mikael Bergqvist Vinst 5 p 17 21 17 21
21 19 21 10
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 [1] DANIEL ANDERSSON Vinst 11 p 10 21 21 21
21 14 17 10
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 3 Jonas Ekenberg Förlust 27 p 14 9 13
21 21 21
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp B match 1 Erik Wasell  Vinst 27 p 21 21 21
12 7 17
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp B match 2 Lars Stävenborg  Förlust 1 p 21 11 13 19
7 21 21 16
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp B match 3 Anna-Klara Ahlmer  Förlust Bye
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp A match 1 1 - PER-AXEL GIERTZ Vinst 3 p 5 21 17 21
21 6 21 13
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp A match 2 Iker Rudberg Vinst 9 p 23 14 21 21
25 21 10 14
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp A match 3 Pontus Olofsson Vinst 2 p 23 17 14 21
21 21 21 10
2015-11-28 Lördagstävling nr 25 Grupp B match 1 Isak Enström Vinst 2 p 13 21 21 17
21 10 19 20
2015-11-28 Lördagstävling nr 25 Grupp B match 2 Oscar Flärdh Vinst 19 p 21 22 21 3
13 20 12 3
2015-11-28 Lördagstävling nr 25 Grupp B match 3 Markus Smed Vinst 18 p 7 21 21 10
21 8 8 4
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 1 Björn Stolt Vinst 24 p 21 21 21
11 10 18
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 2 Peter Berggren Vinst 18 p 21 7 21 12
13 21 5 4
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 3 Anders Gustafsson Förlust 15 p 24 20 4 7
22 22 21 5
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp B match 1 Leo Östborg Vinst 19 p 15 21 22 10
21 5 20 3
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp B match 2 René Lindberg Förlust 7 p 21 21 9 15
19 14 21 19
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp B match 3 Magnus Nilsson Vinst 14 p 21 16 21 5
7 21 13 8
2015-08-14 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Markus Smed Vinst 14 p 11 21 21 14
21 18 6 8
2015-08-14 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Anna-Klara Ahlmer Förlust Bye
2015-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 [ALT] Mikael Blom Förlust Bye
2015-08-15 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 2 Björn Stolt Förlust Bye
Head-To-Head
Anders Gullesjö 1-1
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 3 Förlust 19 p
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 2 Vinst 10 p
Anders Gustafsson 0-1
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 3 Förlust 15 p
Anders Svanberg 0-1
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 1 Förlust 34 p
Bengt Norstedt 1-0
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp A match 2 Vinst 16 p
Björn Stolt 1-0
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 1 Vinst 24 p
Daniel Andersson 1-0
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 2 Vinst 11 p
Erik Wasell 1-0
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp B match 1 Vinst 27 p
Henrik Huldschiner 0-2
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 1 Förlust 21 p
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 3 Förlust 26 p
Iker Rudberg 1-0
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp A match 2 Vinst 9 p
Isak Enström 1-0
2015-11-28 Lördagstävling nr 25 Grupp B match 1 Vinst 2 p
Jonas Ekenberg 0-2
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 3 Förlust 27 p
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 2 Förlust 27 p
Magnus Nilsson 1-0
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp B match 3 Vinst 14 p
Magnus Åberg 0-1
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp A match 1 Förlust 17 p
Markus Smed 1-0
2015-08-14 KM Enskede Herrar B 16-delsfinal Vinst 14 p
Martin Elfstadius 1-0
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp A match 3 Vinst 15 p
Mikael Bergqvist 1-0
2016-03-05 Lördagstävling nr 29 Grupp A match 1 Vinst 5 p
Lars Stävenborg 1-0
2016-02-06 Lördagstävling nr 28 Grupp B match 2 Förlust 1 p
Leo Östborg 1-0
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp B match 1 Vinst 19 p
Lina Lindholm 0-1
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 1 Förlust 1 p
Magnus Åberg 0-1
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 2 Förlust 10 p
Markus Smed 1-0
2015-11-28 Lördagstävling nr 25 Grupp B match 3 Vinst 18 p
Mikael Adolfsson 1-0
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Vinst 2 p
Oscar Flärdh 1-0
2015-11-28 Lördagstävling nr 25 Grupp B match 2 Vinst 19 p
Per-Axel Giertz 3-0
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp A match 1 Vinst 3 p
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 3 Vinst 15 p
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Vinst 6 p
Peter Berggren 1-0
2015-10-17 Lördagstävling nr 24 Grupp B match 2 Vinst 18 p
Pontus Olofsson 1-0
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp A match 3 Vinst 2 p
René Lindberg 0-1
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp B match 2 Förlust 7 p
Stefan Nilsson 0-1
2016-08-19 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 19 p