KM 2018 Klass A - 16 spelare                                                                                      
  Åttondelsfinal       Kvartsfinal       Semifinal       Final & Bronsmatch  
  Match Nr Spelare Statistik Resultat       Match Nr Spelare   Resultat       Match Nr Spelare   Resultat       Match Nr Spelare   Resultat  
                                                                                                 
  A1

Fre
18:00
[ALT] Martin Elfstadius (37) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
17-35
27-25
29-23
24-28
6-35
3114-3322
1-0
15 21 21 2 59 17   Vinnaren till match 9

Förloraren till match 13
  A9

Fre
19:15
[ALT] Martin Elfstadius (37) 13 8 16   37 26   Vinnaren till match 17

Förloraren till match 19
  A17

Lör
10:30
Pär Mattsson (12) 21 12 17 14 64 8   Vinnaren till match 25

Förloraren till match 26
  A25

Lör
11:45
[4] BENGT SONNERT (4) 22 21 7 10 60 12  
  Daniel Andersson (23) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
24-19
36-7
27-16
12-31
13-13
2389-2199
0-1
21 7 9 5 42     Pär Mattsson (12) 21 21 21   63     [4] BENGT SONNERT (4) 11 21 21 19 72     [2] RENÉ LINDBERG (2) 20 12 21 19 72  
                                                                                                 
  A2

Fre
18:00
Karl Frostensson (29) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
45-41
6-80
31-55
57-29
49-9
4815-5121
3-1
7 18 11   36 27   Vinnaren till match 9

Förloraren till match 13
  A10

Fre
19:15
Erik Pettersson (11) 7 9 18   34 29   Vinnaren till match 17

Förloraren till match 19
  A18

Lör
10:30
[3] ANDERS SVANBERG (3) 21 13 21 11 66 11   Vinnaren till match 25

Förloraren till match 26
  A26

Lör
11:45
Pär Mattsson (12) 13 16 17 3 49 19  
  Pär Mattsson (12) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
35-27
26-36
39-23
44-16
13-31
3565-3387
0-1
21 21 21   63     [4] BENGT SONNERT (4) 21 21 21   63     [2] RENÉ LINDBERG (2) 19 21 16 21 77     [3] ANDERS SVANBERG (3) 21 21 21 5 68  
                                                                                                 
  A3

Fre
18:15
Erik Pettersson (11) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
55-42
27-70
47-50
46-50
52-15
5329-5456
1-0
21 4 21 21 67 5   Vinnaren till match 10

Förloraren till match 14
  A11

Fre
19:30
[3] ANDERS SVANBERG (3) 21 21 21   63 29   Vinnaren till match 18

Förloraren till match 20
  A19

Lör
10:45
[ALT] Martin Elfstadius (37) 18 16 20 1 55 21                          
  Johan Geisler (34) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
13-4
9-8
17-0
9-8
7-5
1055-831
0-0
15 21 14 12 62     Magnus Åberg (10) 13 16 5   34     Erik Pettersson (11) 21 21 22 12 76                    
                                                                                                 
  A4

Fre
18:15
Magnus Eliasson (35) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
7-3
8-2
3-7
10-0
2-6
621-511
0-0
5 5 18   28 35   Vinnaren till match 10

Förloraren till match 14
  A12

Fre
19:30
Henrik Huldschiner (6) 21 6 5 2 34 20   Vinnaren till match 18

Förloraren till match 20
  A20

Lör
10:45
Magnus Åberg (10) 8 26 15 3 52 19                          
  [4] BENGT SONNERT (4) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
42-35
23-54
71-6
41-36
21-33
4526-4208
0-1
21 21 21   63     [2] RENÉ LINDBERG (2) 6 21 21 6 54     Henrik Huldschiner (6) 21 24 21 5 71                    
                                                                                                 
                                                                                                 
  A5

Fre
18:15
[3] ANDERS SVANBERG (3) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
19-2
11-10
14-7
19-2
7-5
1342-1051
0-0
21 21 21   63 39   Vinnaren till match 11

Förloraren till match 15
  A13

Fre
19:30
Daniel Andersson (23) 21 21 15   57 26   Vinnaren till match 21

Förloraren till match 23
  A21

Lör
10:45
Daniel Andersson (23)         0 1                          
  Daniel Kommes (28) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
38-34
50-22
28-43
22-49
29-16
3957-3989
0-0
12 12 0   24     Karl Frostensson (29) 4 6 21   31     Magnus Eliasson (35) 1       1                      
                                                                                                 
  A6

Fre
18:30
Magnus Åberg (10) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
70-60
63-67
79-50
66-63
47-50
7444-7399
2-1
14 23 21 21 79 10   Vinnaren till match 11

Förloraren till match 15
  A14

Fre
19:45
Johan Geisler (34) 11 21 9 17 58 7   Vinnaren till match 21

Förloraren till match 23
  A22

Lör
11:00
Pontus Olofsson (15) 21 16 21 18 76 7                          
  Pontus Olofsson (15) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
36-41
38-39
38-39
40-37
28-29
4611-4627
0-1
21 21 15 12 69     Magnus Eliasson (35) 21 4 21 19 65     Tobias Myhre (18) 23 21 10 15 69                      
                                                                                                 
  A7

Fre
18:30
Henrik Huldschiner (6) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
59-38
85-11
26-70
50-45
34-28
5479-4976
0-1
21 16 21 7 65 18   Vinnaren till match 12

Förloraren till match 16
  A15

Fre
19:45
Daniel Kommes (28) 18 21 9 9 57 13   Vinnaren till match 22

Förloraren till match 24
  A23

Lör
11:00
Karl Frostensson (29)         0 1                          
  Tobias Myhre (18) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
20-5
22-3
17-8
4-21
17-3
1526-1258
1-0
19 21 3 4 47     Pontus Olofsson (15) 21 17 21 11 70     Johan Geisler (34) 1       1                      
                                                                                                 
  A8

Fre
18:30
Peter Wahlström (14) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
23-15
20-18
18-20
18-20
21-8
2330-2289
0-1
10 1     11 17   Vinnaren till match 12

Förloraren till match 16
  A16

Fre
19:45
Tobias Myhre (18) 1       1 1   Vinnaren till match 22

Förloraren till match 24
  A24

Lör
11:00
Daniel Kommes (28) 1       1 1                          
  [2] RENÉ LINDBERG (2) Totalt
Bordtennis
Badminton
Squash
Tennis
Bollar
Gummiarm
51-9
17-43
37-23
50-8
36-1
3711-2969
0-0
21 7     28     Peter Wahlström (14)         0     Peter Wahlström (14)         0       www.enskederacketlon.se