Alla Head-To-Head




0761-44 08 83
thol02()kth.se

Thomas Olsson 34-25
Antal matcher: 59 st
Bordtennis: 19-40 med snittresultatet minus 4 bollar
Badminton: 56-3 med snittresultatet plus 14 bollar
Squash: 40-19 med snittresultatet plus 4 bollar
Tennis: 4-34 med snittresultatet minus 8 bollar
Resultat bollar: 3472-2977 (Plus 495)
Gummiarm: 0-0
Kronologisk ordning
2017-07-08 IWT Latvian Open Herrar A 16-delsfinal Ingen motståndare Vinst Bye
2017-07-08 IWT Latvian Open Herrar A 8-delsfinal Jukka Kouri [FIN] Vinst 31 p 21 21 21
10 13 9
2017-07-08 IWT Latvian Open Herrar A Kvartsfinal [3] SERGEI SEREGIN [RUS] Vinst 22 p 10 21 21
21 3 6
2017-07-09 IWT Latvian Open Herrar A Semifinal Sebastian Poddey [GER] Förlust 19 p 9 21 18 4
21 8 21 21
2017-07-09 IWT Latvian Open Herrar A Bronsmatch Emmanuel Bojan [FRA] Vinst 10 p 21 21 7 18
9 6 21 21
2017-05-13 SM 2017 Herrar C 8-delsfinal Ingen motståndare Vinst Bye
2017-05-13 SM 2017 Herrar C Kvartsfinal Tobias Myhre Förlust 16 p 8 21 21 5
21 14 15 21
2017-05-13 SM 2017 Herrar C Tröstmatch 1 Kristoffer Thorn  Vinst 10 p 14 21 15 21
21 2 21 17
2017-05-14 SM 2017 Herrar C Tröstmatch 2 [3] DAVID OLSSON Vinst 33 p 21 21 21
19 2 9
2017-05-06 SWT English Open Herrar C 8-delsfinal David Bennett [GBR] Vinst 12 p 21 21 5 9
12 0 21 11
2017-05-06 SWT English Open Herrar C Kvartsfinal [2] JOEL DURSTON [GBR] Förlust 8 p 21 21 3 4
11 4 21 21
2017-05-06 SWT English Open Herrar C Tröstmatch 1 Stephane Quiquempois [FRA] Vinst 20 p 7 21 21 8
21 8 6 2
2017-05-07 SWT English Open Herrar C Tröstmatch 2 [1] HANS van DAELE [BEL] Förlust 16 p 6 21 21 5
21 13 14 21
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp B match 1 Martin Jarl Vinst 3 p 12 21 21 5
21 10 6 19
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp B match 2 Johan Geisler Förlust 19 p 20 15 12 3
22 21 21 5
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp B match 3 Richard Andersson Vinst 19 p 10 21 21 2
21 5 6 3
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp C match 1 Mikael Åkerberg  Vinst 36 p 21 21 21
10 7 10
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp C match 2 Oscar Flärdh  Förlust 10 p 10 21 21 5
21 8 17 21
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp C match 3 Fredrik Björk  Vinst Bye
2016-11-24 VM Nürnberg Herrar C 32-delsfinal [30] FABIAN HOFMANN [AUT] Vinst 25 p 21 21 21
15 8 15
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C 16-delsfinal Niklas Hägerbrand Förlust 22 p 4 21 9 0
21 6 21 8
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 1 Luke Griffiths [GBR] Förlust 5 p 17 21 21 3
21 10 15 21
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 2 Graham King [SUI] Vinst 18 p 12 21 21 7
21 4 14 4
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp B match 1 Iker Rudberg  Förlust 5 p 9 21 21 10
21 6 18 21
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp B match 2 Anders Dovberg  Vinst 15 p 11 21 21 7
21 4 13 7
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp B match 3 Björn Stolt  Vinst 29 p 21 21 21
23 4 7
2016-08-19 KM Enskede Herrar B 8-delsfinal Anna-Klara Ahlmer  Vinst Bye
2016-08-19 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Erik J. Lybeck  Förlust 5 p 18 21 21 5
21 12 16 21
2016-08-20 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Mikael Blom Förlust 10 p 13 21 18 9
21 8 21 21
2016-07-23 IWT German Open Herrar C 8-delsfinal Michael Teuber [GER] Förlust 6 p 21 7 21 15
17 21 11 21
2016-07-23 IWT German Open Herrar C Tröstmatch 1 Daniel Schlageter [GER] Vinst 27 p 12 21 21
21 0 6
2016-07-24 IWT German Open Herrar C Tröstmatch 2 Wilfried Leguay-Barrault [FRA] Vinst 9 p 7 21 21 17
21 4 11 21
2016-07-24 IWT German Open Herrar C Tröstmatch 3 Adrian Kleiber [GER] Vinst Bye
2016-05-21 SM 2016 Herrar C 16-delsfinal Mikael Blom Vinst 15 p 6 21 21 7
21 3 9 7
2016-05-21 SM 2016 Herrar C 8-delsfinal [2] FREDRIK GROTH Förlust 11 p 2 21 17 11
21 10 21 10
2016-05-21 SM 2016 Herrar C Tröstmatch 1 Martin Elfstadius Vinst 6 p 15 21 22 12
21 7 20 16
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 1 Sven Emtell Förlust 4 p 15 21 19 7
21 3 21 21
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 2 Oscar Flärdh  Förlust 14 p 13 21 19 8
21 14 21 19
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 3 Erik Wasell Vinst 36 p 21 21 21
16 3 8
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp B match 1 Mikael Billfors  Förlust 11 p 11 21 17 10
21 7 21 21
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp B match 2 Björn Stolt  Vinst Bye
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp B match 3 Isak Enström  Förlust 12 p 5 21 21 7
21 5 19 21
2016-04-09 Lördagstävling nr 32 Grupp B match 1 Jonatan Mossberg  Vinst 23 p 17 21 21
21 2 13
2016-04-09 Lördagstävling nr 32 Grupp B match 2 Oscar Flärdh Vinst 15 p 17 21 21 5
21 4 17 7
2016-04-09 Lördagstävling nr 32 Grupp B match 3 Daniel Kommes  Förlust 15 p 6 21 17 7
21 6 21 18
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp C match 1 Patrik Löfgren Vinst 39 p 21 21 21
14 4 6
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp C match 2 Thomas Andersson Vinst 2 p 21 21 7 11
15 2 21 20
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp C match 3 Andreas Brandin Vinst 21 p 21 21 21
23 9 10
2016-03-12 Lördagstävling nr 30 Grupp B match 1 Niklas Svahn Vinst 30 p 21 21 21
15 2 16
2016-03-12 Lördagstävling nr 30 Grupp B match 2 Tuan Tran Vinst 18 p 6 21 21 4
21 4 5 4
2016-03-12 Lördagstävling nr 30 Grupp B match 3 Alexander Neidert Förlust 5 p 25 21 15 4
23 5 21 21
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp C match 1 Jonatan Mossberg Vinst 33 p 21 21 21
15 1 14
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp C match 2 Jeremie Eriksson Vinst 14 p 10 21 21 6
21 4 11 8
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp C match 3 Marcus Edström Vinst 42 p 21 21 21
3 5 13
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp B match 1 Lars Stävenborg Förlust 23 p 17 18 5
21 21 21
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp B match 2 Erik J. Lybeck Förlust 1 p 18 21 21 3
21 16 6 21
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp B match 3 Mikael Billfors Förlust 9 p 11 21 19 8
21 5 21 21
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp C match 1 Claes Beckman Vinst 36 p 21 21 21
18 5 4
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp C match 2 Nicolas Ekman Förlust 1 p 13 21 21 13
21 9 18 21
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp C match 3 Dennis Berglund Vinst 40 p 21 21 21
14 5 4
2015-08-14 KM Enskede Herrar C 8-delsfinal Henrik Lindstrand Vinst 19 p 21 21 15 1
14 1 21 3
2015-08-14 KM Enskede Herrar C Kvartsfinal [ALT] Andy Dow Förlust 4 p 21 21 1 11
13 3 21 21
2015-08-15 KM Enskede Herrar C Tröstmatch 1 Jeremy Eriksson Vinst 16 p 9 21 21 18
21 3 8 21
2015-05-30 SM 2015 Herrar D 16-delsfinal Martin Svensson Förlust 4 p 2 21 21 5
21 4 7 21
2015-05-30 SM 2015 Herrar D Tröstmatch 1 Petter Svensson Vinst Bye
2015-05-31 SM 2015 Herrar D Tröstmatch 2 Andreas Lindström Vinst 26 p 10 21 21
21 0 5
Head-To-Head
Alexander Neidert 0-1
2016-03-12 Lördagstävling nr 30 Grupp B match 3 Förlust 5 p
Anders Dovberg 1-0
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp B match 2 Vinst 15 p
Andreas Brandin 1-0
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp C match 3 Vinst 21 p
Andreas Lindström 1-0
2015-05-31 SM 2015 Herrar D Tröstmatch 2 Vinst 26 p
Andy Dow 0-1
2015-08-14 KM Enskede Herrar C Kvartsfinal Förlust 4 p
Björn Stolt 1-0
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp B match 3 Vinst 29 p
Claes Beckman 1-0
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp C match 1 Vinst 36 p
Daniel Kommes 0-1
2016-04-09 Lördagstävling nr 32 Grupp B match 3 Förlust 15 p
Daniel Schlageter 1-0
2016-07-23 IWT German Open Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 27 p
David Bennett 1-0
2017-05-06 SWT English Open Herrar C 8-delsfinal Vinst 12 p
David Olsson 1-0
2017-05-14 SM 2017 Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 33 p
Dennis Berglund 1-0
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp C match 3 Vinst 40 p
Emmanuel Bojan 1-0
2017-07-09 IWT Latvian Open Herrar A Bronsmatch Vinst 10 p
Erik Lybeck 0-2
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp B match 2 Förlust 1 p
2016-08-19 KM Enskede Herrar B Kvartsfinal Förlust 5 p
Erik Wasell 1-0
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 3 Vinst 36 p
Fabian Hofman 1-0
2016-11-24 VM Nürnberg Herrar C 32-delsfinal Vinst 25 p
Fredrik Groth 0-1
2016-05-21 SM 2016 Herrar C 8-delsfinal Förlust 11 p
Graham King 1-0
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 18 p
Hans van Daele 0-1
2017-05-07 SWT English Open Herrar C Tröstmatch 2 Förlust 16 p
Henrik Lindstrand 1-0
2015-08-14 KM Enskede Herrar C 8-delsfinal Vinst 19 p
Iker Rudberg 0-1
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp B match 1 Förlust 5 p
Isak Enström 0-1
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp B match 3 Förlust 12 p
Jeremy Eriksson 2-0
2015-08-15 KM Enskede Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 16 p
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp C match 2 Vinst 14 p
Joel Durston 0-1
2017-05-06 SWT English Open Herrar C Kvartsfinal Förlust 8 p
Johan Geisler 0-1
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp B match 2 Förlust 19 p
Jonatan Mossberg 2-0
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp C match 1 Vinst 33 p
2016-04-09 Lördagstävling nr 32 Grupp B match 1 Vinst 23 p
Jukka Kouri 1-0
2017-07-08 IWT Latvian Open Herrar A 8-delsfinal Vinst 31 p
Kristoffer Thorn 1-0
2017-05-13 SM 2017 Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 10 p
Lars Stävenborg 0-1
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp B match 1 Förlust 23 p
Luke Griffiths 0-1
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C Tröstmatch 1 Förlust 5 p
Marcus Edström 1-0
2016-01-16 Lördagstävling nr 27 Grupp C match 3 Vinst 42 p
Martin Elfstadius 1-0
2016-05-21 SM 2016 Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 6 p
Martin Jarl 1-0
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp B match 1 Vinst 3 p
Martin Svensson 0-1
2015-05-30 SM 2015 Herrar D 16-delsfinal Förlust 4 p
Michael Teuber 0-1
2016-07-23 IWT German Open Herrar C 8-delsfinal Förlust 6 p
Mikael Billfors 0-2
2015-12-12 Lördagstävling nr 26 Grupp B match 3 Förlust 9 p
2016-04-23 Lördagstävling nr 33 Grupp B match 1 Förlust 11 p
Mikael Blom 1-1
2016-05-21 SM 2016 Herrar C 16-delsfinal Vinst 15 p
2016-08-20 KM Enskede Herrar B Tröstmatch 1 Förlust 10 p
Mikael Åkerberg 1-0
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp C match 1 Vinst 36 p
Nicolas Ekman 0-1
2015-08-29 Lördagstävling nr 23 Grupp C match 2 Förlust 1 p
Niklas Hägerbrand 0-1
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar C 16-delsfinal Förlust 22 p
Niklas Svahn 1-0
2016-03-12 Lördagstävling nr 30 Grupp B match 1 Vinst 30 p
Oscar Flärdh 1-2
2016-04-09 Lördagstävling nr 32 Grupp B match 2 Vinst 15 p
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 2 Förlust 14 p
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp C match 2 Förlust 10 p
Patrik Löfgren 1-0
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp C match 1 Vinst 39 p
Richard Geisler 1-0
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp B match 3 Vinst 19 p
Sebastian Poddey 0-1
2017-07-09 IWT Latvian Open Herrar A Semifinal Förlust 19 p
Sergei Seregin 1-0
2017-07-08 IWT Latvian Open Herrar A Kvartsfinal Vinst 22 p
Stephane Quiquempois 1-0
2017-05-06 SWT English Open Herrar C Tröstmatch 1 Vinst 20 p
Sven Emtell 0-1
2016-05-14 Lördagstävling nr 34 Grupp B match 1 Förlust 4 p
Thomas Andersson 1-0
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp C match 2 Vinst 2 p
Tobias Myhre 0-1
2017-05-13 SM 2017 Herrar C Kvartsfinal Förlust 16 p
Tuan Tran 1-0
2016-03-12 Lördagstävling nr 30 Grupp B match 2 Vinst 18 p
Wilfried Leguay-Barrault 1-0
2016-07-24 IWT German Open Herrar C Tröstmatch 2 Vinst 9 p