Alla Head-To-Head




0706-30 79 28
hhuldschiner()gmail.com

Henrik Huldschiner 54-37
Antal matcher: 91 st
Bordtennis: 80-10 med snittresultatet plus 10 bollar
Badminton: 24-66 med snittresultatet minus 5 bollar
Squash: 47-43 med snittresultatet minus 1 boll
Tennis: 32-28 med snittresultatet plus 1 boll
Resultat bollar: 5159-4712 (Plus 447)
Gummiarm: 0-1
Kronologisk ordning
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 1 Alexander Jäätmaa Vinst 31 p 21 21 21
8 13 11
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 2 Lina Lindholm Vinst 9 p 21 9 18 21
9 21 21 9
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 3 Peter Wahlström Vinst 26 p 21 21 21
9 12 16
2017-05-13 SM 2017 Herrar A 16-delsfinal Erik Stenfelt  Förlust 16 p 21 12 1 6
3 21 21 11
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ 8-delsfinal Rickard Karlsson  Vinst 9 p 21 8 21 11
15 21 3 13
2017-05-13 SM 2017 Herrar A Tröstmatch 1 Pär Mattsson Förlust 22 p 21 12 5
18 21 21
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Kvartsfinal [2] ANDERS ÅKESSON Vinst 13 p 21 8 20 21
5 21 22 9
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Semifinal [3] MIKAEL JONSSON Förlust 18 p 21 11 8 4
12 21 21 8
2017-05-14 SM 2017 Veteraner 45+ Bronsmatch [1] ANDERS RICKAN Förlust 16 p 21 7 12 6
13 21 21 7
2017-05-14 SM 2017 Herrar A Tröstmatch 2 Christofer Hellberg  Förlust 9 p 21 9 6 13
7 21 21 9
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp A match 1 Oscar Flärdh Vinst 27 p 21 22 21
10 20 7
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp A match 2 Pär Mattsson Förlust 5 p 21 15 6 17
11 21 21 11
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp A match 3 Anders Gullesjö Vinst Bye
2017-03-11 Lördagstävling nr 40 Grupp A match 1 Markus Smed Vinst 20 p 16 21 21 6
21 11 10 2
2017-03-11 Lördagstävling nr 40 Grupp A match 2 René Lindberg Förlust 19 p 21 12 4 3
10 21 21 7
2017-03-11 Lördagstävling nr 40 Grupp A match 3 Magnus Åberg Vinst 8 p 21 10 21 15
9 21 15 14
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp A match 1 Dahn Sadarangani  Vinst 12 p 21 15 21 16
7 21 23 10
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp A match 2 René Lindberg Förlust 24 p 21 5 1
9 21 21
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp A match 3 Mikael Jonsson Förlust Bye
2016-11-24 VM Nürnberg Herrar B 16-delsfinal Tom Branke [GER] Förlust 12 p 21 13 14 10
12 21 21 16
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar B Tröstmatch 1 Juraj Svec [SVK] Vinst 13 p 21 15 21
11 21 12
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar B Tröstmatch 2 Jos Meerman [NED] Förlust 1 p 21 21 18 16
15 19 21 22
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar B Tröstmatch 3 Matthias Heilbrunner [AUT] Vinst 30 p 21 20 21
2 22 8
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 1 Dahn Sadarangani  Vinst 6 p 21 15 14 21
11 21 21 12
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 2 René Lindberg Förlust 17 p 21 12 4 5
8 21 21 9
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 3 Pär Mattsson Vinst 5 p 17 12 21 21
21 21 18 6
2016-08-19 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Anders Gullesjö Vinst 20 p 21 21 21
11 15 17
2016-08-19 KM Enskede Herrar A Kvartsfinal Pär Mattsson Förlust 20 p 21 4 9 2
11 21 21 3
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 René Lindberg Förlust 13 p 21 16 9 10
8 21 21 19
2016-05-21 SM 2016 Herrar A 8-delsfinal Ola Emriksson Förlust 16 p 24 20 12 6
22 22 21 13
2016-05-21 SM 2016 Herrar A Tröstmatch 1 Pär Mattsson Vinst 13 p 21 14 18 19
8 21 21 9
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ 16-delsfinal Magnus Bäckström Vinst 23 p 21 18 21
10 21 6
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ 8-delsfinal [2] MAGNUS EDBY Förlust 19 p 21 6 13 3
13 21 21 7
2016-05-22 SM 2016 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 [7] NIKLAS HÄGERBRAND Vinst 3 p 9 15 21 21
21 21 10 11
2016-05-22 SM 2016 Herrar A Tröstmatch 2 Niclas Larsson Förlust 12 p 21 11 8 10
11 21 21 9
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 1 Peter Wahlström  Vinst 21 p 21 17 21 2
8 21 10 1
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 2 Magnus Åberg Vinst 23 p 21 21 21
16 15 9
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 3 René Lindberg  Förlust 2 p 21 18 7 18
3 21 21 21
2015-11-26 EM Prag Herrar B 32-delsfinal Dimitar Zhilev [BUL] Förlust ? p
2015-11-26 EM Prag Herrar B Tröstmatch 1 Ingen spelare Vinst Bye
2015-11-27 EM Prag Herrar B Tröstmatch 2 Dieter Mühl [AUT] Vinst 32 p 21 21 21
10 10 11
2015-11-27 EM Prag Herrar B Tröstmatch 3 Bartlomiej Lorkiewicz [POL] Vinst 32 p 21 21 21
14 13 4
2015-10-07 Enskedes Stege Utmanare Erik Pettersson Vinst 33 p 21 21 21
8 12 10
2015-08-14 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Janne Elmhag Vinst 18 p 21 9 21 13
14 21 7 4
2015-08-14 KM Enskede Herrar A Kvartsfinal [3] DAHN SADARANGANI Förlust 3 p 21 12 21 12
9 21 18 21
2015-08-15 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Erik Pettersson Vinst 11 p 21 21 18 7
12 12 21 11
2015-05-30 SM 2015 Herrar B 16-delsfinal Martin Golbe Vinst 19 p 21 21 3 11
6 7 21 3
2015-05-30 SM 2015 Herrar B 8-delsfinal David Gustafsson Vinst 7 p 11 21 21 21
21 17 17 12
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Kvartsfinal Oscar Flärdh Vinst 17 p 21 19 21 6
7 21 17 5
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Semifinal [8] MAGNUS ÅBERG Vinst 8 p 21 7 21 21
8 21 23 10
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Final Alexander Ebata Vinst 1 p 21 9 14 21
7 21 21 15
2015-05-02 Lördagstävling nr 21 Grupp A match 1 Tomas Torstensson Vinst 22 p 21 28 21
17 26 5
2015-05-02 Lördagstävling nr 21 Grupp A match 2 Mikael Jonsson Förlust 12 p 21 11 8 10
6 21 21 14
2015-05-02 Lördagstävling nr 21 Grupp A match 3 Iker Rudberg Vinst 36 p 21 21 21
7 15 5
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 1 Magnus Åberg Förlust 10 p 21 12 12 12
7 21 21 18
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 2 Per-Axel Giertz Förlust Bye
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 3 Lina Lindholm Förlust Bye
2015-01-24 Lördagstävling nr 17 Grupp A match 1 Iker Rudberg Vinst 25 p 21 21 16
3 9 21
2015-01-24 Lördagstävling nr 17 Grupp A match 2 Martin Elfstadius Vinst 23 p 21 21 21
8 13 19
2015-01-24 Lördagstävling nr 17 Grupp A match 3 Anders Gullesjö Vinst 30 p 21 21 21
4 11 18
2015-01-08 Enskedes Stege Utmanare Stefan Nilsson Förlust 6 p 21 6 21 12
12 21 12 21
2014-11-08 Lördagstävling nr 15 Grupp A match 1 Anders Gullesjö Vinst 13 p 21 21 16 9
7 17 21 9
2014-11-08 Lördagstävling nr 15 Grupp A match 2 [1] ANDERS RICKAN Förlust 21 p 21 7 9 1
10 21 21 7
2014-11-08 Lördagstävling nr 15 Grupp A match 3 Hans Hellenborg Förlust Bye
2014-10-11 Lördagstävling nr 14 Match 1 Johan Rönblom Förlust 10 p 20 9 21 12
22 21 18 11
2014-10-11 Lördagstävling nr 14 Match 2 Erik Pettersson Vinst 12 p 21 14 21 8
4 21 17 10
2014-10-11 Lördagstävling nr 14 Match 3 Magnus Åberg Vinst 14 p 21 14 21 8
6 21 15 8
2014-08-15 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Hans Hellenborg Vinst 14 p 21 17 18 12
4 21 21 8
2014-08-15 KM Enskede Herrar A Kvartsfinal [2] SEBASTIAN HEDLUND Förlust 33 p 15 9 6
21 21 21
2014-08-16 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Joakim Hellgren Förlust 8 p 22 21 6 14
20 23 21 7
2014-05-31 SM 2014 Herrar B 16-delsfinal Christoffer Hellberg Vinst 3 p 21 9 12 21
8 21 21 10
2014-06-01 SM 2014 Herrar B 8-delsfinal Alexander Sultan Vinst 22 p 21 21 21
10 19 12
2014-06-01 SM 2014 Herrar B Kvartsfinal Rasmus Hult Förlust 12 p 21 7 3 10
5 21 21 6
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp A match 1 [2] FELIX REICHARD Förlust 22 p 22 8 10
20 21 21
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp A match 2 Joacim Fellenius Vinst 2 p 21 2 9 21
4 21 21 5
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp A match 3 Bengt Norstedt Vinst Bye
2014-04-06 Enskedes Stege Utmanare Stefan Nilsson Vinst 9 p 21 10 21 18
6 21 13 21
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp A match 1 2 - DAHN SADARANGANI Förlust 13 p 21 6 11 9
5 21 21 13
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp A match 2 Mikael Ridderdal Vinst 39 p 21 21 21
8 10 6
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp A match 3 Jonas Ekenberg Vinst 4 p 21 9 21 21
18 21 19 10
2013-11-22 VM Zürich Herrar C 64-delsfinal Kristijan Krnjic [CRO] Vinst 31 p 21 21 21
4 15 13
2013-11-22 VM Zürich Herrar C 32-delsfinal [30] MICHAEL BAUER [GER] Vinst 24 p 21 18 21
7 21 8
2013-11-23 VM Zürich Herrar C 16-delsfinal [3] JEREMY SCHMID [SUI] Vinst 15 p 21 14 21 12
9 21 17 6
2013-11-23 VM Zürich Herrar C 8-delsfinal Benjamin Hampl [SUI] Förlust 11 p 14 14 21 11
21 21 11 18
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 1 Sven Emtell Vinst 21 p 15 15 15
8 12 4
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 2 [1] STEFAN ADAMSSON Förlust 31 p 7 5 2
15 15 15
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 3 Magnus Åberg Vinst 8 p 15 6 15 15
11 15 12 5
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 4 Erik Pettersson Förlust 3 p 15 10 15 7
8 15 12 15
2013-11-11 Enskedes Stege Utmanad Erik Pettersson Förlust 3 p 21 7 21 13
7 21 16 21
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 1 Leo Östborg Vinst 11 p 11 15 2 6
15 12 15 3
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 2 Mika Hasmats Förlust 17 p 11 7 10
15 15 15
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 3 Hans Hellenborg Vinst 12 p 15 10 15
3 15 10
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 4 Erik Pettersson Vinst 11 p 15 14 15 4
4 16 12 5
2013-08-30 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Dahn Sadarangani Förlust 16 p 21 10 10 6
7 21 21 14
2013-08-30 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Peter Niska Förlust Bye
2013-08-31 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 2 Olof Gunnarsson Förlust Bye
2013-05-25 SM Herrar B 16-delsfinal Ingen spelare Vinst Bye
2013-05-25 SM Herrar B 8-delsfinal [6] SIMON KEY BERTMAN Vinst 18 p 21 12 21 13
11 21 13 4
2013-05-25 SM Herrar B Kvartsfinal [4] JAN STÅHLGREN Vinst 19 p 21 15 21 7
5 21 16 3
2013-05-26 SM Herrar B Semifinal [5] OLA EMRIKSSON Förlust 7 p 21 4 21 15
15 21 13 19
2013-05-26 SM Herrar B Bronsmatch [8] ERIK PETTERSSON Vinst 20 p 21 13 21 5
7 21 10 2
Head-To-Head
Alexander Ebata 1-0
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Final Vinst 1 p
Alexander Jäätmaa 1-0
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 1 Vinst 31 p
Alexander Sultan 1-0
2014-06-01 SM 2014 Herrar B 8-delsfinal Vinst 22 p
Anders Gullesjö 3-0
2014-11-08 Lördagstävling nr 15 Grupp A match 1 Vinst 13 p
2015-01-24 Lördagstävling nr 17 Grupp A match 3 Vinst 30 p
2016-08-19 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Vinst 20 p
Anders Rickan 0-2
2014-11-08 Lördagstävling nr 15 Grupp A match 2 Förlust 21 p
2017-05-14 SM 2017 Veteraner 45+ Bronsmatch Förlust 16 p
Anders Åkesson 1-0
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Kvartsfinal Vinst 13 p
Bartlomiej Lorkiewicz 1-0
2015-11-27 EM Prag Herrar B Tröstmatch 3 Vinst 32 p
Benjamin Hampl 0-1
2013-11-23 VM Zürich Herrar C 8-delsfinal Förlust 11 p
Christoffer Hellberg 1-1
2014-05-31 SM 2014 Herrar B 16-delsfinal Vinst 3 p
2017-05-14 SM 2017 Herrar A Tröstmatch 2 Förlust 9 p
Dahn Sadarangani 2-3
2013-08-30 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Förlust 16 p
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp A match 1 Förlust 13 p
2015-08-14 KM Enskede Herrar A Kvartsfinal Förlust 3 p
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 1 Vinst 6 p
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp A match 1 Vinst 12 p
David Gustafsson 1-0
2015-05-30 SM 2015 Herrar B 8-delsfinal Vinst 7 p
Dieter Mühl 1-0
2015-11-27 EM Prag Herrar B Tröstmatch 2 Vinst 32 p
Dimitar Zhilev 0-1
2015-11-26 EM Prag Herrar B 32-delsfinal Förlust ? p
Erik Pettersson 5-2
2013-05-26 SM Herrar B Bronsmatch Vinst 20 p
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 4 Vinst 11 p
2013-11-11 Enskedes Stege Utmanad Förlust 3 p
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 4 Förlust 3 p
2014-10-11 Lördagstävling nr 14 Match 2 Vinst 12 p
2015-08-15 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Vinst 11 p
2015-10-07 Enskedes Stege Utmanare Vinst 33 p
Erik Stenfelt 0-1
2017-05-13 SM 2017 Herrar A 16-delsfinal Förlust 16 p
Felix Reichard 0-1
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp A match 1 Förlust 22 p
Hans Hellenborg 2-0
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 3 Vinst 12 p
2014-08-15 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Vinst 14 p
Iker Rudberg 2-0
2015-01-24 Lördagstävling nr 17 Grupp A match 1 Vinst 25 p
2015-05-02 Lördagstävling nr 21 Grupp A match 3 Vinst 36 p
Jan Ståhlgren 1-0
2013-05-25 SM Herrar B Kvartsfinal Vinst 19 p
Janne Elmhag 1-0
2015-08-14 KM Enskede Herrar A 8-delsfinal Vinst 18 p
Jeremy Schmid 1-0
2013-11-23 VM Zürich Herrar C 16-delsfinal Vinst 15 p
Joacim Fellenius 1-0
2014-04-26 Lördagstävling nr 12 Grupp A match 2 Vinst 2 p
Joakim Hellgren 0-1
2014-08-16 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Förlust 8 p
Johan Rönblom 0-1
2014-10-11 Lördagstävling nr 14 Match 1 Förlust 10 p
Jonas Ekenberg 1-0
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp A match 3 Vinst 4 p
Jos Meerman 0-1
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar B Tröstmatch 2 Förlust 1 p
Juraj Svec 1-0
2016-11-25 VM Nürnberg Herrar B Tröstmatch 1 Vinst 13 p
Kristijan Krnjic 1-0
2013-11-22 VM Zürich Herrar C 64-delsfinal Vinst 31 p
Leo Östborg 1-0
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 1 Vinst 11 p
Lina Lindholm 1-0
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 2 Vinst 9 p
Magnus Bäckström 1-0
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ 16-delsfinal Vinst 23 p
Magnus Edby 0-1
2016-05-21 SM 2016 Veteraner 45+ 8-delsfinal Förlust 19 p
Magnus Åberg 5-1
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 3 Vinst 8 p
2014-10-11 Lördagstävling nr 14 Match 3 Vinst 14 p
2015-04-18 Lördagstävling nr 20 Grupp A match 1 Förlust 10 p
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Semifinal Vinst 8 p
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 2 Vinst 23 p
2017-03-11 Lördagstävling nr 40 Grupp A match 3 Vinst 8 p
Markus Smed 1-0
2017-03-11 Lördagstävling nr 40 Grupp A match 1 Vinst 20 p
Martin Elfstadius 1-0
2015-01-24 Lördagstävling nr 17 Grupp A match 2 Vinst 23 p
Martin Golbe 1-0
2015-05-30 SM 2015 Herrar B 16-delsfinal Vinst 19 p
Matthias Heilbrunner 1-0
2016-11-26 VM Nürnberg Herrar B Tröstmatch 3 Vinst 30 p
Michael Bauer 1-0
2013-11-22 VM Zürich Herrar C 32-delsfinal Vinst 24 p
Mika Hasmats 0-1
2013-10-19 Lördagstävling nr 6 Match 2 Förlust 17 p
Mikael Jonsson 0-2
2015-05-02 Lördagstävling nr 21 Grupp A match 2 Förlust 12 p
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ Semifinal Förlust 18 p
Mikael Ridderdal 1-0
2014-02-08 Lördagstävling nr 9 Grupp A match 2 Vinst 39 p
Niclas Larsson 0-1
2016-05-22 SM 2016 Herrar A Tröstmatch 2 Förlust 12 p
Niklas Hägerbrand 1-0
2016-05-22 SM 2016 Veteraner 45+ Tröstmatch 1 Vinst 3 p
Ola Emriksson 0-2
2013-05-26 SM Herrar B Semifinal Förlust 7 p
2016-05-21 SM 2016 Herrar A 8-delsfinal Förlust 16 p
Oscar Flärdh 2-0
2015-05-31 SM 2015 Herrar B Kvartsfinal Vinst 17 p
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp A match 1 Vinst 27 p
Peter Wahlström 2-0
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 1 Vinst 21 p
2017-05-27 Lördagstävling nr 43 Grupp A match 3 Vinst 26 p
Pär Mattsson 2-3
2016-05-21 SM 2016 Herrar A Tröstmatch 1 Vinst 13 p
2016-08-19 KM Enskede Herrar A Kvartsfinal Förlust 20 p
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 3 Vinst 5 p
2017-04-08 Lördagstävling nr 41 Grupp A match 2 Förlust 5 p
2017-05-13 SM 2017 Herrar A Tröstmatch 1 Förlust 22 p
Rasmus Hult 0-1
2014-06-01 SM 2014 Herrar B Kvartsfinal Förlust 12 p
René Lindberg 0-5
2016-04-02 Lördagstävling nr 31 Grupp A match 3 Förlust 2 p
2016-08-20 KM Enskede Herrar A Tröstmatch 1 Förlust 13 p
2016-11-05 Lördagstävling nr 37 Grupp A match 2 Förlust 17 p
2017-01-14 Lördagstävling nr 38 Grupp A match 2 Förlust 24 p
2017-03-11 Lördagstävling nr 40 Grupp A match 2 Förlust 19 p
Rickard Karlsson 1-0
2017-05-13 SM 2017 Veteraner 45+ 8-delsfinal Vinst 9 p
Sebastian Hedlund 0-1
2014-08-15 KM Enskede Herrar A Kvartsfinal Förlust 33 p
Simon Key Bertman 1-0
2013-05-25 SM Herrar B 8-delsfinal Vinst 18 p
Stefan Adamsson 0-1
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 2 Förlust 31 p
Stefan Nilsson 1-1
2014-04-06 Enskedes Stege Utmanare Vinst 9 p
2015-01-08 Enskedes Stege Utmanare Förlust 6 p
Sven Emtell 1-0
2013-11-16 Lördagstävling nr 7 Match 1 Vinst 21 p
Tom Branke 0-1
2016-11-24 VM Nürnberg Herrar B 16-delsfinal Förlust 12 p
Tomas Torstensson 1-0
2015-05-02 Lördagstävling nr 21 Grupp A match 1 Vinst 22 p